Showing 33–48 of 109 results

CIOCCOLOSA

CIOCCOLOSA

Cioccolosa është një kombinim me çokollatën fondente, portokallin dhe kornflexat e misrit. Krokante në gojë dhe me një retrogusto të paharrueshme .

EKMEK

EKMEK

Tradicionale greke por e sjellë me mjeshtëri nga Lika edhe ne Shqiperi. Kadaif me arra ,krem qumështi dhe bajame të pjekura. Super ëmbëlsirë me super shije.

FERRERO

FERRERO

1982 është viti kur për herë të parë firma italiane Ferrero kombinoi me mjeshtëri nutellen dhe lajthinë . E sjellim ne versionin tortë me po të njënjtën shije dhe traditë.

FERRERO

FERRERO

1982 është viti kur për herë të parë firma italiane Ferrero kombinoi me mjeshtëri nutellen dhe lajthinë . E sjellim ne versionin paste me po të njënjtën shije dhe traditë.

FRUTA PYLLI

FRUTA PYLLI

Kek çokollate me krem pastiçerie me shijen e freskët të frutave të pyllit.

KARAMELINO

KARAMELINO

Nga vetë emri, Karamelino është një tortë me karamel e personalizuar nga shefat e Pastiçeri Likës dhe e sjellë në një version modern të tortës me karamele Zana.

Kek Anglez

Kek Anglez

Keku anglez për anglezë të vërtetë. Kek me kafe të shtrydhur. Këshillohet të shoqërohet me çaj.

 

Kek Brownie

Kek Brownie

Kush ka lindur apo jetuar në Amerikë me siguri i ka parë kekët e errët  që mbushin vitrinat e pastiçerive apo të bareve në USA. Është një kek krokant me shumë çokollatë.

 

Kek Danez

Kek Danez

Keku danez është një kek që e gjeni vetëm tek ne.  Është në 2 versione:  me peta ose me kadaif. Në brendësi ka krem dhe reçel .