Showing 17–28 of 28 results

PASTAKOK

PASTAKOK

Pastën kokë e bëjmë si në kohën e xhaxhit. Traditë dhe shije që zgjat në kohë.

PASTASHU

PASTASHU

Kur vjen fjala për pastashu gjithmone leshon goja leng .Super çokollate me krem shantili, apo ne versionin me krem karamel ,qe dhuron akoma më shumë ëmbëlsi .

PROFITEROL

PROFITEROL

Profiterole me çokollatë është një piramidë me ëmbelsi. Çokollata e shkrirë mbulon disa mini-pastashu të mbushura me krem shantili.

RAFAELLO

RAFAELLO

Torta Rafaello, me bazë kakao, është një ëmbëlsirë goloze dhe e pa rezistueshme. Është e përgatitur me pandispanjë kakao, me krem çokollate të bardhë dhe kokos, e spërkatur sipër me miell kokosi.

SNICKERS

SNICKERS

Ky emër ka bërë histori në Amerikë duke u bërë çokollata më e dashur nga amerikanet për vecantinë e saj, karamelit të kripur dhe kikirikëve. Ashtu si amerikanet, jua sjellim ne versionin gotë, me po të njënjtën shije dhe pasion .

TIRAMISU

TIRAMISU

Tiramisu është një ëmbëlsirë klasike Angleze ku nderthuren biskotat savoiard te regjura me kafe të shtrydhur dhe një krem tiramisu bërë sipas mënyrës së shefave të pasticeri Lika.

TRILECE

TRILECE

Trileçe apo tris leces është një ëmbëlsirë tradicionale e vendeve të amerikës latine, që kombinon një kek special të butë me tre lloje qumështi dhe me krem karamel sipër.