BLACK FOREST

BLACK FOREST

Black forest pa dyshim është një nga ëmbëlsirat më klasike gjermane . E shpikur nga gjermani Schëarzëälder Kirschtorte, me kalimin e viteve kjo tortë është modernizuar duke marrë një pamje spektakolare, por duke ruajtur akoma shijen origjinale të cokollatës së bardhë , cokollatës së zezë ,cokollatës së qumështit dhe freskinë e frutave të pyllit.

BUENO

BUENO

Bueno e merr emrin nga çokollatat e famshme Kinder Bueno.
Ideale për fëmijë dhe për të rritur. Padyshim mbetet një nga shijet më të pëlqyera që i ka rezistuar kohës. Mmmm buenoooo !

CHEESECAKE

CHEESECAKE

Kur bëhet fjalë për ëmbëlsira, cheesecake nuk ka të ngjashëm për shijen e tij të freskët dhe eksplozive. Ju sugjerojmë cheesecake veror me fruta pylli ,që do t’ju lerë pa fjalë. Thërrime biskotash të thata që shkrihen me krem limoni dhe philadelfia ,që mbulohet nga një shtresë me fruta pylli sipër. Unik dhe i parezistueshëm .

EKMEK

EKMEK

Tradicionale greke por e sjellë me mjeshtëri nga Lika edhe ne Shqiperi. Kadaif me arra ,krem qumështi dhe bajame të pjekura. Super ëmbëlsirë me super shije.

KISS

KISS

Kiss është ëmbëlsira e dashurisë .Në të shkrihet fruti i freskët i luleshtrydhes me çokollatën e qumështit.

LACTA

LACTA

Pa dyshim kur flasim për lakta na vjen në mendje çokollata e qumështit e kombinuar me një pandispanjë kakao. Lakta është ëmbëlsira më e dashur për fëmijët dhe jo vetëm. Ideale sa herë që lind dëshira për një çokollatë qumështi, shumë komode për tu marrë me vete në zyrë apo për konsum të shpejtë.

OREO

Oreo

A e dinit që Oreo është biskota më e  famshme  amerikane ? Ju pelqen biskota Oreo ? Jeni duke ëndërruar një biskotë oreo në një gotë ?   Ju sjellim zgjidhjen me origjinale te biskotes oreo në versionin në gotë . Brenda ka  biskota oreo të thërrmuara , kek çokollate,  çokollatë origjinale qumështi , çokollatë origjinale të zezë dhe shumë traditë amerikane .

PANAKOTA

PANAKOTA

Panakota është një ëmbëlsirë që konsumohet me lugë dhe ështe shumë e njohur jo vetëm në Itali por në mbare botën për thjeshtësinë që ka si ëmbëlsirë, për shijen e saj delikate dhe mënyrën elegante me të cilën serviret. Për këtë shkak është një ëmbëlsirë perfekte për pasbuke.

PROFITEROL

PROFITEROL

Profiterole me çokollatë është një piramidë me ëmbelsi. Çokollata e shkrirë mbulon disa mini-pastashu të mbushura me krem shantili.

SNICKERS

SNICKERS

Ky emër ka bërë histori në Amerikë duke u bërë çokollata më e dashur nga amerikanet për vecantinë e saj, karamelit të kripur dhe kikirikëve. Ashtu si amerikanet, jua sjellim ne versionin gotë, me po të njënjtën shije dhe pasion .

TIRAMISU

TIRAMISU

Tiramisu është një ëmbëlsirë klasike Angleze ku nderthuren biskotat savoiard te regjura me kafe të shtrydhur dhe një krem tiramisu bërë sipas mënyrës së shefave të pasticeri Lika.