Ofrojme per ju

KATEGORITE E EMBELSIRAVE

Miresevini ne

PASTICERI LIKA

Lider i padiskutueshem ne tregtimin e produkteve te embelsirave dhe me shtrirje ne gjithe Republiken e Shqiperise dhe me gjere ne Kosove, vjen per te gjithe ju me nje eksperience disa vjecare ne fushen e prodhimeve te pasticerise. Ne ju garantojme cilesi, sherbim, korrektesi dhe nje shumllojshmeri produktesh embelsirash.

KEK & PASTA

Kek Brownie

Kek Brownie

Kush ka lindur apo jetuar në Amerikë me siguri i ka parë kekët e errët  që mbushin vitrinat e pastiçerive apo të bareve në USA. Është një kek krokant me shumë çokollatë.

 

PASTA ME FRUTA

FRUTA PYLLI

Për një mëngjes të shëndetshëm dhe të shijshëm, krem i ftohtë dhe fruta të freskëta të prera në feta.

FRUTA PYLLI

FRUTA PYLLI

Kek çokollate me krem pastiçerie me shijen e freskët të frutave të pyllit.

BORONICA

BORONICA

Është një pastë që pëlqehet për shijen e saj të vecantë të frutit të boronices.

AMARETA

TORTA

Tortë me çokollatë të bardhë dhe arrë kokosi

Tortë me çokollatë të bardhë dhe arrë kokosi

Torta me çokollatë të bardhë dhe arrë kokosi, me bazë kakao, është një ëmbëlsirë goloze dhe e pa rezistueshme. Është e përgatitur me pandispanjë kakao, me krem çokollate të bardhë dhe kokos, e spërkatur sipër me miell kokosi. Është torta ideale për një festë të mrekullueshme.

Torte me çokollatë dhe arra

1982 është viti kur për herë të parë një firmë italiane kombinoi me mjeshtëri nutellen dhe lajthinë . E sjellim ne versionin tortë me po të njënjtën shije dhe traditë.

Tortë me çokollatë qumështi

Tortë me çokollatë qumështi

Pa dyshim kur flasim për lakta na vjen në mendje çokollata e qumështit e kombinuar me një pandispanjë kakao. Lakta është ëmbëlsira më e dashur për fëmijët dhe jo vetëm. Ideale sa herë që lind dëshira për një çokollatë qumështi, në çdo orë e në çdo moment.